DOBBLE KIDS / Rebel

Double Kids Rebel

Niepozorna puszka z trzydziestoma krążkami, która wraz z otwarciem zapewnia świetną zabawę na długie godziny, a do tego stanowi genialny trening spostrzegawczości. Oto Dobble Kids. Absolutny niezbędnik wśród gier planszowych dla dzieci, ale także jedna z ulubionych gier dorosłych! 

Dobble Kids to młodsza, ale równie wciągająca wersja klasycznej gry Dobble. Gra skierowana jest do dzieci od 4 roku życia i bardzo szybko zyskała status prawdziwego bestselleru 🙂

PUDEŁKO: ZAWARTOŚĆ, JAKOŚĆ, SPECYFIKACJA

W metalowej puszce znajdziemy 30 okrągłych kart z kolorowymi ilustracjami. Puszka jest niewielka i poręczna, a do tego wytrzymała. Dzięki temu grę możemy zabrać ze sobą dosłownie wszędzie, bez obaw, że Nam się zniszczy w plecaku 🙂

♠ WIEK: 4+
♣ LICZBA GRACZY: 2-5
♥ CZAS ROZGRYWKI: 5-10 minut
♦ CENA: ok. 40zł (grę kupisz tutaj)

JAK GRAĆ ?

Na każdej karcie do gry widnieje sześć, różnej wielkości kolorowych ilustracji zwierząt. Między dowolnie zestawioną parą kart ZAWSZE jest jeden wspólny element (takie samo zwierzę). Zadaniem graczy jest jak najszybsze znalezienie dwóch identycznych obrazków na dwóch różnych kartach.

Poszukiwania mogą przybrać jeden z wielu wariantów niezwykle wciągającej zabawy:

STUDNIA

Tasujemy wszystkie karty. Jeden krążek kładziemy na środku stołu, a pozostałe rozdzielamy pomiędzy wszystkich uczestników gry. Każdy z graczy ma za zadanie wskazać wspólny element między kartą na środku stołu a pierwszą z trzymanych w ręku kart. Gdy takowy znajdzie musi głośno wypowiedzieć jego nazwę, a następnie położyć swoją kartę na tej ze środka. Nowo położona karta staje się tym momencie tą, z którą gracze szukają wspólnego symbolu. Szkopuł jednak tkwi w tym, że wszyscy graja w tym samym czasie i mogą zagrać kolejną kartą nawet kilka razy z rzędu. Liczy się szybkość i spostrzegawczość. Wygrywa osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich kart.

ZABAWA W CHOWANEGO

Na środku stołu kładziemy jedną kartę, przed każdym młodszym graczem cztery, a przed dorosłym sześć. Pozostałe karty chowamy do pudełka. Wraz ze startem, wszyscy gracze (w tym samym czasie) starają się znaleźć wspólny element między jedną ze swoich kart a tą ze środka stołu. Po znalezieniu – odwracają swoją kartę zwierzątkami do dołu. Wygrywa osoba, która jako pierwsza zakryje wszystkie swoje karty.

NIECHCIANY PREZENT

Kademu z graczy rozdajemy po jednej karcie, a pozostałe kładziemy na środku stołu. Zadaniem graczy jest wskazanie wspólnego elementu między kartą ze środka, a kartą jednego z przeciwników. Gracz, który znajdzie go jako pierwszy musi głośno wypowiedzieć jego nazwę, a następnie zabrać kartę ze środka i położyć przed przeciwnikiem na jego karcie. Wygrywa osoba, która zbierze najmniej kart.

PIEKIELNA WIEŻA

Odwrócona wersja STUDNI. Kademu z graczy dajemy po jednej karcie, a pozostałe kładziemy na środku stołu. Zadaniem graczy jest wskazanie wspólnego elementu między swoją kartą, a pierwszą ze stosu na środku. Gracz, który znajdzie go jako pierwszy, musi głośno wypowiedzieć jego nazwę, a następnie zabrać kartę ze środka i położyć na swojej karcie. Wszyscy graja w tym samym czasie. Wygrywa osoba, która zbierze najwięcej kart.

SZYBKIE PALCE

Uproszczona wersja STUDNI. Tasujemy wszystkie karty. Jeden krążek kładziemy na środku stołu, przed każdym dzieckiem rozkładamy po cztery karty, a przed dorosłym po sześć. Pozostałe odkładamy do pudełka. Gracze mają za zadanie wskazać wspólny element między kartą na środku stołu a jedną ze swoich. Gdy taki znajdą, muszą głośno wypowiedzieć jego nazwę, a następnie położyć swoją kartę na wierzch tej ze środka. Nowo położona karta staje się tym momencie tą, z którą gracze szukają wspólnego symbolu. Wszyscy graja w tym samym czasie. Wygrywa osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich kart.

CZEGO UCZY GRA ?

Dobble Kids to genialny trening spostrzegawczości, koncentracji i refleksu. Każda rozgrywka potrafi szybko rozruszać szare komórki, a wszystko odbywa się w formie świetnej zabawy. 

Wraz z każdą kolejną rozgrywką możemy wyraźnie zaobserwować jak co raz mniej czasu zajmuje Naszym pociechom znalezienie wspólnego elementu miedzy poszczególnymi kartami, przy jednocześnie stałym, bardzo wysokim poziomie prawdziwej frajdy.

Dodatkowo gra genialnie rozbudza w dzieciach ducha rywalizacji (zwłaszcza w trakcie rozgrywki niechciany prezent :)) 

NASZE ODCZUCIA:

Dobble ta gra, która po prostu trzeba mieć! Z jednej strony prosta, a z drugiej wręcz „uzależniająca”. Zapewnia mnóstwo pozytywnych emocji, a przy tym wspiera rozwój dziecka.

W trakcie rozgrywek dzieci absolutnie nieświadomie wykonują „kawał” ciężkiej i bardzo ważnej pracy – ćwiczą spostrzegawczość i refleks (burza z piorunami dla szarych komórek :)) z gwarantowanym efektem tęczy:))).

Do tego świetne wykonanie jakościowe i bardzo przystępna cena. Dobble Kids to według mnie obowiązkowa pozycja w wyprawce dla każdego przedszkolaka!

Koniecznie zaopatrzcie w nią swoje dzieci, bo w tej niewielkiej puszcze kryją się nieliczone godziny genialnej zabawy! 

Double Kids Rebel
Double Kids Rebel
Double Kids Rebel
Double Kids Rebel

Dodaj komentarz