STORY CUBES / Rebel

Story Cubes REBEL

Dziewięć kostek, pięćdziesiąt cztery obrazki, nieograniczona fantazja i miliony opowieści… Poznajcie Story Cubes! Ogromny trening wyobraźni zamknięty w małym pudełeczku, które zauroczyło już miliony ludzi na całym świecie.

Story Cubes to dzieło Rory O’Connor’a, trenera kreatywności i twórczego rozwiązywania problemów. Gra polecana jest dzieciom od 6 roku życia, jednak dzięki wielu wariantom zabawy sprawdzi się w praktycznie każdej grupie wiekowej, a także stanowi nieocenioną pomoc dla trenerów, terapeutów i nauczycieli.

PUDEŁKO: JAKOŚĆ I SPECYFIKACJA

W pudełku znajdziemy dziewięć sześciennych kostek z przejrzystymi, tematycznymi ilustracjami na każdej ściance. Całość jest zamknięta w kartonowym pudełeczku zamykanym na magnes (klasyczne wersje) lub plastikowym z wieczkiem (wersje na tzw. licencji, czyli Batman, Scooby Doo czy Muminki). Kostki są bardzo solidne, dobrze wygrawerowane (nie ma szans, że jakiś rysunek się zetrze), a przy tym wyglądają naprawdę ładnie.

♠ WIEK: 6+
♣ LICZBA GRACZY: 1+
♥ CZAS ROZGRYWKI: 2-20 minut
♦ CENA: ok. 35zł (grę kupisz tutaj)

JAK GRAĆ W STORY CUBES ?

Zasada jest bardzo prosta, ale jednocześnie genialna w całym założeniu. Mianowicie, z pomocą ilustracji na kostkach opowiadamy Naszą unikalną, pełną przygód historię!

Rzucamy wszystkimi dziewięcioma kostkami i wypowiadamy magiczne Dawno dawno temu… lub jeśli ktoś woli Pewnego razu w … Następnie, począwszy od kostki, która najbardziej przykuła Naszą uwagę, rozpoczynamy opowieść. Kolejność poszczególnych obrazków, tematyka opowiadanej historii oraz jej kategoria jest zupełnie dowolna. Ważne, aby opierała się na ilustracjach z kostek, a wątki łączyły się ze sobą tworząc w miarę spójną historię. 

Możliwości zabawy jest wiele. Możemy opowiedzieć jedną historię na podstawie jednego rzutu wszystkimi kostkami albo na początku rzucić tylko kilkoma kostkami i rozpocząć od wykreowania charakterystyki Naszego bohatera. Dopiero później, za pomocą wszystkich kostek opowiemy jego przygody, a na samym końcu, znów za pomocą np. trzech kości stworzymy zakończenie. Rzucać możemy raz lub za każdym razem, gdy sięgamy po kolejny obrazek. Taka sama dowolność dotyczy narratora. Może być jeden lub możemy założyć, że każda kostka to inna osoba. Obowiązuje tylko jedna zasada – nie ma złych skojarzeń! Wystarczy użyć wyobraźni i powstaje unikatowa przygoda 🙂

CZEGO UCZY GRA ?

Story Cubes to niezaprzeczalnie świetny trening wyobraźni! Uczy logicznego myślenia, kreatywności i bajkopisarstwa 🙂 Rysunki na kostkach stanowią punkt zaczepienia do opowiadania historii, dzięki czemu dzieci uczą się budować logiczny ciąg zdarzeń, a także wzbogacają swoje słownictwo.

Do wyboru mamy różne zestawy tematyczne: podróże, akcje, fantazje, przygody, baśnie, a nawet medycyna. Dzięki temu możemy wykorzystać kostki nie tylko do snucia opowieści na dobranoc, ale także na przykład przy nauce języków obcych.

NASZE ODCZUCIA:

Story Cubes to szybka i przyjemna gra, którą dzięki małemu pudełeczku można wziąć ze sobą dosłownie wszędzie. Sprawdzi się zarówno w domu jak i w poczekalni u lekarza.

Dzieci z reguły bardzo lubią słuchać bajek, a dzięki Story Cubes sami mogą je łatwo tworzyć. Po pierwsze kości, są świetnym pretekstem, żeby w ogóle zacząć, a jak już zaczniemy i wciąż brakuje pomysłu na opowieść – rysunki na kostkach stanowią świetny punkt zaczepienia. Na początku są to krótkie bajeczki obyczajowe, ale z czasem stają się dłuższymi serialami komediowymi, a nawet powieściami kryminalnymi. Im więcej gramy – tym dłuższe i bardziej rozbudowane historie, a tym samym jeszcze większa kreatywność u Naszych dzieci 🙂

Story Cubes to nie tylko gra, ale także świetna zabawa i masa frajdy. Opowiadać mogą dzieci już od 5 roku życia, a za to mniejsze chętnie słuchają bajek opowiadanych przez rodziców na które mogą mieć realny wpływ. Mój 4-latek bardzo często wybiera mi kolejne kostki i prosi, aby wymyślić jakąś bajkę, wtrącając przy każdej swoje trzy grosze i przemycając swoich bajkowych faworytów, co przysparza Nam masę śmiechu 🙂 Zestawy można dowolnie łączyć ze sobą, a wtedy jeszcze więcej zawirowań i niewiarygodnych przygód.

Rzućcie zatem kośćmi i pozwólcie się ponieść swojej wyobraźni ! 🙂

Story Cubes
Story Cubes
Story Cubes
Story Cubes

3 Replies to “STORY CUBES / Rebel”

  1. Super ta gra 🥰 która polecasz na początek? Fakt mam w domu prawie 3,5-latke i 16 miesięczną córkę. Bardzo mi się podoba, ale nie potrafię zdecydować która będzie najfajniejsza 🤔😄

    1. Jakbym miała wybrać tylko jedne, to byłyby podróże. Znajdziesz tam łatwe do ułożenia opowieści ilustracje: skarb, mapę, zamek, koronę, fasolę, kociołek, pęknięte jajo, itd. Patrząc na nie, po pierwsze bardzo szybko nasuwa się na myśl wiele znanych bajek, które mogą być wspaniałym punktem zaczepienia do nowej opowieści, ale też łatwo da się z nich wymyślić coś absolutnie unikalnego i jednocześnie bardzo spójnego.
      3,5 latka początkowo sama raczej nie sklei opowieści tylko będzie wybierała kostki, żebyś to Ty połączyła historię, ale po kilku takich bajkach prawdopodobnie załapie i zacznie je wzbogacać swoją wyobraźnią 🙂 Tak było u Nas. Powodzenia!

  2. Dziękuję za odpowiedź 😄 story cubes podróże ląduje na długiej liście gier i książek do kupienia 🙈
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz