TEATRZYK CIENI: ZACZAROWANE KRÓLESTWO / Sierra Madre

Pewnego dnia w Zaczarowanym Królestwie pojawił się groźny Smok! Ziejący ogniem potwór, na rozkaz złej Czarownicy, uwięził Księżniczkę w zamku. Na szczęcie, na jej ratunek wyruszył dzielny Rycerz…

Teatrzyk to jedna z piękniejszych i bardziej kreatywnych zabaw dzieciństwa, chociaż nieco zapomniana w dobie telewizora i internetu.. Dostarcza mnóstwo radości, rozwija wyobraźnię, pobudza kreatywność, wzbogaca zasób słownictwa, rozładowuje emocje… Zalet nie ma końca!

Na deskach Naszego teatru wystąpić mogą różnego rodzaju kukiełki, pluszaki lub ulubione zabawki. W połączeniu z inwencją twórczą Naszych dzieci już po chwili mogą ożyć i rozpocząć pełen humoru i wzruszeń spektakl. Można także dodać trochę światła, dłonie lub pacynki, a wtedy na scenie (a dokładniej na ścianie) pojawi się prawdziwa magia! Aktorów można przygotować samodzielnie, ale można też sięgnąć po bardzo dobrej jakości gotowca od Sierra Madre.

CO ZNAJDZIEMY W PUDEŁKU ?

W zestawie Zaczarowane Królestwo znajdziemy: 8 tekturowych postaci i kształtów, 8 plastikowych patyczków i klipsów do wygodnego trzymania postaci oraz książeczkę z 5 scenariuszami do odegrania i 5 pomysłami na zabawę.

Postacie teatrzyku wykonane są z czarnej, grubej tektury, której brzegi pokryte są fluorescencyjną farbą i po naświetleniu – świecą w ciemności, sprawiając dzieciom jeszcze więcej frajdy.

Za pomocą załączonych postaci (rycerza, konia, wróżki, czarownicy, księżniczki, smoka, zamku i lasu) można odegrać scenariusze z książeczki dołączonej do zestawu, odtworzyć znane Nam bajki np. o Smoku Wawelskim, Śpiącej Królewnie bądź też wymyślić zupełnie nowe, wyjątkowe historie. 

NASZE ODCZUCIA:

Dla Nas teatrzyk jest świetnym pomysłem na kreatywną zabawę! I to zabawę w rodzinnym gronie 🙂 Z kolei robienie cieni wiąże się z ogromną dawką pozytywnych emocji. Połączenie teatrzyka i cieni to po prostu bajka! Magiczna bajka! Nikogo więc nie powinno dziwić, że Zaczarowane Królestwo skradło Nasze serca i zarezerwowało dla siebie wiele długich wieczorów 🙂

Pomysłów na zabawę jest oczywiście wiele. Czasem wszyscy stajemy na deskach teatru cieni. Innym razem czytam dzieciom bajkę i staje się jej narratorem, a oni w tym samym czasie ją inscenizują. Jeszcze innym razem w pełni oddaje inicjatywę swoim chłopakom i oglądamy zupełnie nieznane, pełne akcji historie mrożące krew w żyłach lub komedie, w trakcie których pękamy ze śmiechu…

Teatrzyk Cieni to koszt ok. 20zł (kupisz tutaj). Na pewno można wykonać taki zestaw taniej, samodzielnie, jednak ten od Sierra Madre ma przystępną cenę, jest gotowy do zabawy od ręki i nie wymaga od Nas dodatkowego czasu na przygotowanie. Tekturowe postacie są sztywne i dość wytrzymałe, a patyczków z klipsami możemy użyć także do stworzonych przez Nas nowych postaci.

Zaczarowane Królestwo to świetny pomysł na długie wieczory, pochmurne popołudnia, ale także na piękne dni (z wykorzystaniem światła słonecznego zamiast latarki). W skład serii wchodzi także Podwodny Świat w którym znajdziemy piękną syrenkę, piracki statek i inne morskie zwierzęta oraz Niesamowite Maszyny dzięki, którym możemy rozpocząć podniebne przygody balonem, urządzać samochodowe wyścigi i holować wszystkie awarie.

Zabawa zabawą, ale warto także pamiętać, że domowy teatrzyk pełni w pewien sposób rolę codziennego lustra życia. Na jego scenie często możemy zobaczyć to, co się wydarzyło w szkole, przedszkolu, beztroskie marzenia Naszych dzieci, a także troski. W spektaklu może pojawić się dawno nie widziana babcia, która piecze pyszną szarlotkę dla głównego bohatera… Mogą być najlepsi przyjaciele z przedszkola albo nielubiany kolega, który bije inne dzieci… Czasem brat, który psuje wieże z klocków i za karę czarownica zmienia go w drzewo… Jeszcze innym razem wielka wyprawa na Biegun Północny w poszukiwaniu Świętego Mikołaja. Tym bardziej warto regularnie zasiadać na widowni 🙂

Zatem jeśli wszystkie bilety wyprzedane, proszę usiąść wygodnie, kurtyna w górę i rozpoczynamy spektakl !

Teatrzyk cieni, Zaczarowane Królestwo, Sierra Madre
Teatrzyk cieni, Zaczarowane Królestwo, Sierra Madre
Teatrzyk cieni, Zaczarowane Królestwo, Sierra Madre

2 Replies to “TEATRZYK CIENI: ZACZAROWANE KRÓLESTWO / Sierra Madre”

  1. Jak czytam Twoje posty to nie moge sie doczekac az moj synek bedzie na tyle duzy zeby sie z nim tak bawic 😊

    1. Kasia nic straconego! Wkrótce pojawią się zabawy dla maluchów 🙂 Poza tym, już około roczne dziecko będzie głośno chichotało patrząc na teatrzyk (pacynkowy, zabawkowy, a nawet cieni) w wykonaniu rodzica. Spróbuj koniecznie!

Dodaj komentarz